SEO 2015 ?

By | 18 Aralık 2014

seo 2015

Hazır 2014 bitiyor bişeYler yazalım geleceğe dair. SEO artık e ticaret siteleri için değil sitesine ziyaretçi almak isteyen herkesin yaptırmak istediği yada öğrenmek istediği adeta ihtiyaç haline gelmiştir. Ancak seo sektöründe yıllar geçse dahi toplumumuz tarafından bu işi yanlış tanımlayanlar var. Tabiki böyle düşünülmesini sebebi başlıca bu işi birilerine yaptırmak yapan kişinin ‘backlink’ alımı yapıp seoyu sadece bu şekilde göstermesi neden olabilmektedir.

Piyasadaki bazı gözlemlerime göre seoyu araştırmaya başlayan kişiler internet üzerinde araştırma yapmaya başladıkları anda seo firmalarının fiyatları görünce ‘acaba bunlar nasıl yapıyor ‘ diye konuyu daha derine araştırarak (daha doğrusu öyle zannederek) bazı sitelere ulaşıyorlar. Bu siteler sahte ziyaretçiler yani bot satışı yapmaktadır. Bunu da belli bir program vasıtası ile yapmaktadır. 1000-5000 gibi ziyaretçi satışlarını görebilirsiniz. Bir diğer yanlış gösteren çalışma ise backlink paketi çalışmaları backlink seonun her ne kadar %60lık kısmını oluştursa da tam bir seo başarısı için sadece backlink çalışması yeterli olmamaktadır. Bu nedenlerden ötürü seonun belli bir program vasıtası ile yapıldığı algısı oluşuyor. Tabiki şunu da söylemek gerekiyor,bazı backlink uygulamaları program vasıtası ile yapılmaktadır. Örneğin forum tanıtımı gibi ama sadece seonun %10 diyebiliriz. Genel olarak 2015 seo sektöründe her sektör de eminim ki daha fazla rekabet olacağa benziyor. Firmalar arasın da seo savaşları bakalım neler gösterecek yada google ‘nin yaptığı güncellemeler neyi gösterecek bunların hepsini zamanla göreceğiz. 2015 yılında şuanki durum gösteriyor ki artık sitelerin kullanıcı deneyimleri ve mobile olan uyumluluğu daha fazla önem kazanacak gibi duruyor. Responsive tasarımlar tasarımcılar için daha fazla rağbet olacağa benziyor.

İlk yazımızı da bu şekilde sizlere ulaştırmış oldum gardaş. Herkesin anlaya bileceği şekilde yazmaya çalışıyorum öle teknik terimler kullanım ‘profesyonel’ kafasında yaşamıyorum.

Category: SEO

Bir cevap yazın